Koniec sezonu rocznik 2009

gryf_09_1gryf_kon3

To jest pierwszy „oficjalny” sezon chłopców z grupy MKS Gryf Tczew rocznika 2009. Ligowy debiut w rozgrywkach podopiecznych trenera Andrzeja Borysa wypadł udanie.

 

Obecnie nie jest to już rocznik naborowy. Kadra jest szeroka, mimo to wciąż otwarta na piłkarskie talenty.

 

Grupa się rozrosła

Grupę rocznika 2009 najpierw prowadził Paweł Fabich. Na początku, niespełna dwa lata temu, w zajęciach uczestniczyło kilkunastu chłopców – sześciolatków oraz maluchów jeszcze młodszych – rocznika 2010, a nawet 2011 (wyjątkowy czterolatek Michał Resmerowski). Zespół ten już ponad rok prowadzi Andrzej Borys. Bardzo rozwojowa, perspektywiczna kadra jedyny problem ma chyba w tym, że we zajęciach uczestniczy coraz więcej chłopców. MKS Gryf nie zamknął jednak naboru, a stara się zaradzić sytuacji – treningi obecnie prowadzi dwóch szkoleniowców, a hala jest dostosowana do potrzeb.
Gryfici rocznika 2009 trenują w czwartki i piątki w jednym z większych i nowoczesnych obiektów sportowych w Tczewie – w hali Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich przy ulicy Czyżykowskiej (czwartki 17.45, piątki 17.30).

Ligowe początki

Zanim gryifici 2009 rocznika wystartowali w lidze, wzięli udział w kilku turniejach, zarówno w hali jak i na trawiastej murawie. Prezes MKS Gryf Janusz Fabich zdecydował, by zgłosić do rozgrywek ligowych w debiutanckim sezonie 2016/2017 dwie drużyny. Inne kluby z naszego regionu zgłosiły tylko jedną. Już wiadomo, że decyzja Gryfa była słuszna. W zawodach uczestniczą dwa zespoły Orłów Tczew czy UKS Jedynki Rąbały Pelplin, ale nie zostały zgłoszone, więc wyniki z udziałem tych drużyn są „poza konkurencją”, czyli nie zapisywane.

Rozgrywki ligowe polegają na rozegraniu trzech turniejów wiosną i trzech jesienią. W Tczewie na boisku przy ulicy Ceglarskiej odbył się niedawno ostatni trzeci turniej z udziałem sześciu zespołów z wymienionych wyżej trzech klubów. Siedmiolatkowie i młodsi adepci piłki nożnej nie byli zrażeni chłodem i wilgocią. Walczyli z ogromnym zaangażowaniem. Nie zabrakło składnych akcji, efektownych goli, parad bramkarskich i interwencji w obronie. Zawody były dla widzów pasjonujące, a to dlatego, że dzieci ze wszystkich trzech klubów prezentują bardzo zbliżony poziom.
W trzecim turnieju (organizowanym przez MKS Gryf) padło kilka remisów, były zwycięstwa jednobramkowe, niemal w każdym meczu emocje trwały do końcowych sekund. Ostatecznie zawody te wygrali gospodarze, czyli Gryf I Tczew. Zwycięzcy wygrali cztery spotkania, raz zremisowali, co ciekawe z drużyną Gryf II. Nie był to pierwszy dobry mecz i wynik Gryfa II, który z Orłami I Tczew potrafił wygrać i zremisować.

W tabeli na czele z Pelplinem
Podopieczni Andrzeja Borysa z Gryfa I wygrali również drugi turniej rozgrywany dwa tygodnie wcześniej w Pelplinie. W pierwszym turnieju zajęli trzecie miejsce, a w tabeli ligi uwzględniającej punkty z wszystkich trzech turniejów Gryf I ma taki sam dorobek, co Jedynka Rąbała Pelplin (trzy razy drugie miejsce), czyli 17 punktów. Trzecie miejsce z jedenastoma punktami, zajmują Orły Tczew. Kolejne  turnieje rocznika 2009 w tym składzie zaplanowano na wiosnę.

Wyniki zaliczane do ligi i tabelę można zobaczyć TU:
MKS Gryf Tczew (rocznik 2009)

W turniejach ligowych grali: Konrad Repiński (zdobywca 16 bramek), Aleksander Kalkowski, Jakub Malinowski, Mateusz Małolepszy, Kamil Przytarski, Adrian Riebandt, Kacper Tomasiak, Igor Więcko, Kamil Węsierski, Wiktor Średziński, Adrian Czerniewicz, Oliwier Miszewski, Marcel Orlikowski, Michał Zakrzewski, Miłosz Sikorski, Michał Resmerowski, Marcel Lipski, Szymon Piotrzkowski, Maciej Chabałowski, Hubert Gardziński.

 

Zapraszam do obejrzenia filmu o naszych zawodnikach rocznik 2009

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.