Podsumowanie rocznik 2004

Zespół rocznika 2004 klubu MKS Gryf Tczew przygotowania do sezonu 2017/2018 rozpoczął 1 sierpnia treningami na obiektach przy ulicy Ceglarskiej.

W dniach 6-13 sierpnia drużyna szlifowała formę podczas obozu w Czarnym Dunajcu. Warto dodać, że drużyna w poprzednim sezonie wygrała ligę junior D1 (grupa malborska) i awansowała do rozgrywek ligi wojewódzkiej. Przed początkiem nowego sezonu doszło do zmiany trenera. Ponadto drużyna musiała się przygotować do zmian polegających między innymi na rozgrywaniu meczów na większych boiskach, z większymi bramkami niż dotychczas. Zmienił się także czas gry, ilość zawodników na boisku, a co za tym idzie drużyna musiała się przystosować do zmiany ustawienia na boisku. Poza tym stopień trudności wyraźnie się zwiększył. Poziom sportowy zespołów występujących w lidze wojewódzkiej jest wyraźnie wyższy od rozgrywek grupy malborskiej. W obecnym sezonie w gronie najlepszych zespołów województwa w tym roczniku, zespół plasuje się w połowie stawki. Po rundzie jesiennej zespół Gryfa z dorobkiem 16 punktów plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli. Zwyciężył w pięciu meczach, raz zremisował i poniósł siedem porażek. Przy odrobinie szczęścia w kilku meczach dorobek punktowy mógł być znacznie większy. Obiektywnie patrząc drużyna grała na miarę swoich możliwości. Zespół cały czas uczy się „nowego grania” na dużym boisku. Drużyna wykonała bardzo dobrą pracę na treningach. Widoczny jest postęp w grze tej drużyny. Oprócz przygotowania typowo piłkarskiego prowadzona jest także praca nad mentalnością zawodników i ciągłą integracją drużyny. Obecnie grupa liczy 20 zawodników. W okresie zimowym w planach jest kilka turniejów halowych, gry sparingowe na boiskach otwartych oraz obóz zimowy w Człuchowie.

 

Trener Wojciech Kaźmierski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.