Podsumowanie rundy jesiennej rocznika 2004 MKS Gryf Tczew

 

Zespół rocznika 2004 rywalizuje w lidze wojewódzkiej w gronie najlepszych zespołów województwa w tym roczniku, m.in. z Lechią Gdańsk, Arką Gdynia, Bałtykiem Gdynia, Gryfem Słupsk. Po rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 zespół Gryfa z dorobkiem 16 punktów plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli. Zwyciężył w pięciu meczach, raz zremisował i poniósł siedem porażek. (bilans bramkowy: 30 bramek strzelonych i 34 stracone). Najlepszym meczem zespołu w rundzie jesiennej był wygrany 2:1 mecz z drużyną Beniaminka 03 Starogard Gdański. Zespół liczy 20 zawodników. Do wyróżniających się zawodników w drużynie należą: Filip Kolasiński (kapitan drużyny), Kacper Sztuka, Morgan Grądziel (zdobywca 12 bramek w lidze), Nikodem Cyrzon. Drużyna trenuje 3 lub 4 razy w tygodniu, korzystając z boisk trawiastych w Tczewie przy ul. Ceglarskiej i Bałdowskiej, a w okresie zimowym także z wynajmowanych hal sportowych. Oprócz rozgrywek ligowych zespół gra także w meczach sparingowych w okresie zimowym i letnim oraz w turniejach halowych zimą. Latem drużyna przygotowywała się do sezonu na obozie sportowym w Czarnym Dunajcu, gdzie m.in. miała okazję zagrać sparing w drużyną Ruchu Chorzów. W okresie ferii zimowych planowany jest natomiast wyjazd na obóz do Człuchowa. Frekwencja na zajęciach treningowych jest bardzo dobra. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanego trenera, który ciągle doskonali swój warsztat pracy. Dodatkowo bramkarze korzystają ze specjalistycznych treningów bramkarskich organizowanych w klubie. W działalność drużyny angażują się także rodzice dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.