Dobry występ Magdy Sobal w Kadrze Pomorza.

Awans KWJM do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

Pokonując 5-0 Lubuski ZPN, zapewniliśmy sobie udział w finałach Mistrzostw Polski, w kategorii dziewcząt U16!

​Na obiekcie GCS, Narodowym Stadionie Rugby, zobaczyliśmy pięć bramek i kilka efektownych akcji. Przeciwnik po dobrych kilku minutach, został skontrowany przez Radochońską, która wykończyła szybki atak rozpoczęty przez Formelę i asystującą Sobal. Kolejne minuty przyniosły składne akcje, po których Radochońska uderzała w poprzeczkę, Formela, minimalnie obok bramki. Nie pomyliła się za to Sobal, która dwukrotnie umieściła piłkę w siatce! 3-0 do przerwy. W drugiej części spotkania stwarzamy sobie kolejne okazje i po świetnie rozegranym rzucie rożnym, Tryka po podaniu Slisewskiej umieszcza piłkę w okienku przeciwniczek. Piąta bramka była dziełem Aronowskiej, która dobiła piłkę uderzoną przez Pińską. Okazałe zywcięstwo i wielka radość po awansie do Olimpiady! Przed finałami jeszcze jedno spotkanie grupowe 22.05 z Wielkopolskim ZPN, w czerwcu tygodniowe zgrupowanie, finały odbędą się w dniach 2-9.07 w Sosnowcu.

Dziewczynom oraz trenerom gratulujemy. Wielkie podziękowania jak i gratulacje dla trenerów dziewcząt z klubów macierzystych!

Kadra U16

V kolejka
Pomorski ZPN – Lubuski ZPN ZPN 5:0 (3:0) 
Bramki: Radochońska, Sobal x2, Tryka, Aronowska.

Pomorski ZPN: Węsierska – Rembalska (42′ Ustarbowska), Pińska, Lewandowska (60′ Lidke Roksana), Komosińska, Tryka, Radochońska,
Latoszek (42′ Piechowska) , Formella (52′ Aronowska), Slisewska (55′ Malinowska), Sobal (52′ Werra Oliwia).

Kadra: Węsierska Anna (Pogoń Tczew), Malinowska Oliwia (Sztorm AWFiS Gdańsk), Pińska Magdalena (Akademia Piłkarska LG), Lewandowska Weronika (Cartusia Kartuzy), Sandra Marszałek (Sztorm AWFiS Gdańsk), Rembalska Agnieszka (Pogoń Tczew), Ustarbowska Julia (Sztorm AWFiS Gdańsk), Tryka Martyna (Pogoń Tczew), Radochońska Zuzanna (Sztorm AWFiS Gdańsk), Roksana Lidke (Akademia Piłkarska LG), Aronowska Oliwia (Pogoń Tczew), Slisewska Kinga (Sztorm AWFiS Gdańsk), Latoszek Natalia (Sztorm AWFiS Gdańsk), Sobal Magdalena (MKS Gryf Tczew), Piechowska Martyna (UKS Lider Rychnowy), Werra Oliwia (U2 Bytów), Formella Julia (Radunia Stężyca), Komosińska Julia (Sztorm AWFiS Gdańsk).

Sztab Szkoleniowy: I trener – Robert Chałaszczyk, II trener – Mateusz Sroka, trener bramkarek – Maciej Gemborys, Trener koordynator: Andrzej Szwarc.

Wielkopolski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 7:1

Tabela
1. Wielkopolski ZPN 15 pkt
2. Pomorski ZPN 10 pkt
3. Zachodniopomorski ZPN 4 pkt
4. Lubuski ZPN 0 pkt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.