Dobry występ Zuzanny Grzywińskiej w Kadrze Pomorza.

 

Kadra Pomorza U-13 dziewcząt również zagra o mistrzostwo Polski

Podopieczne trenera Karola Złonkiewicza pokonały 4:0 rywalki z Lubuskiego ZPN i dzięki temu wywalczyły przepustkę na turniej finałowy mistrzostw Polski.

​W dniu 11.04.2018 r na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu Kadra Wojewódzka dziewcząt U-13 podejmowała Lubuski ZPN. Był to bardzo ważny mecz dla zespołu z Pomorza, który mając 7 punktów przy wygranej zapewniłby sobie awans do Mistrzostw Polski. I tak tez się stało, zawodniczki z naszego województwa nie pozostawiły wiele możliwości do zdobycia bramki przeciwniczkom jednocześnie same zdobywając 4 bramki i tworząc mnóstwo sytuacji podbramkowych ostrzeliwując bramkę Lubuskiego.Prowadzenie już w pierwszych minutach meczu w zamieszaniu pod bramowym zdobyła Zuzanna Grzywińska. Solidna gra w obronie oraz strzelone 2 bramki w wykonaniu Celiny Cypy dały wynik 3:0 do przerwy. Druga połowa spotkania zaczęła się od kolejnych ataków naszych zawodniczek, które ostatecznie po drugiej bramce Zuzanny Grzywińskiej  w tym dniu wygrały swoje spotkanie 4:0.

Dziewczyny z Pomorza zagrały bardzo dobry mecz pod względem sportowym jak również mentalnym, którego trochę zabrakło w poprzednim spotkaniu z Zachodniopomorski ZPN. Kadra Młodziczek po raz kolejny wywalczyła sobie awans do Mistrzostw Polski jeszcze przed zakończeniem meczów eliminacyjnych. Pozostał do rozegrania ostatni mecz z Wielkopolskim ZPN, który odbędzie się już w 22 maja w Koninie.

Pomorski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 4:0 (3:0)
Bramki: 2 Cupa, 2 Grzywińska

Skład: Amelia Bławat (Olimpico Malbork),Julia Jędrzejewska (Olimpico Malbork), Zuzanna Karwacka (MKS Debrzno),Oliwia Martyka (Sztorm Gdynia), Zuzanna Grzywińska (MKS Gryf Tczew),Julia Ignatowicz (AP LG Gdańsk), Oliwia Łapińska (MKS Czarni Pruszcz Gd.),Wiktoria Daleka (LZS Bojano), Anastazja Krampa (LZS Bojano), Gabriella Komossa (AP LG Gdańsk), Stanisławska Wiktoria (UKS Lider Rychnowy), Cupa Celina (UKS Lider Rychnowy), Garcon Amelia (AP LG Gdańsk),Markowska Ania (Sztorm Gdynia), Okoń Zofia (GOSRiT Luzino),Garbacik Dominika(Dragon Bojano) Karwacja Zuzanna (Chojniczanka Chojnice), Orłowska Martyna (Chojniczanka Chojnice)

Lubuski ZPN – Wielkopolski ZPN 0:3
Wielkopolski ZPN – Zachodniopomorski ZPN  6:0

  1. Wielkopolski ZPN 15 pkt 28:0
  2. Pomorski ZPN 10 pkt 17:2
  3. Zachodniopomorski ZPN 4 pkt 9:17
  4. Lubuski ZPN 0 pkt 0:38

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.