Wyniki Kadr Pomorza dziewcząt

Porażka i zwycięstwo. Takimi rezultatami zakończyły się dwa spotkania Kadr Pomorza dziewcząt w kategoriach wiekowych U-14 i U-16.

Nasze kadrowiczki Magda i Zuzanna podczas wizyty w Dortmundzie.

Kadra U-14
Pomorski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 2:3 (2:1)
bramki: Julia Jędrzejewska, Oliwia Martyka (k.)

W ostatnim meczu kadr wojewódzkich dziewcząt w tym roku, nasza reprezentacja zmierzyła się z zespołem z Warmińsko-Mazurskiego ZPN. Mecz niestety zakończył niekorzystnie dla Pomorskiego ZPN – porażka 2-3. Zespół przyjezdny od początku spotkania postawił wysoko poprzeczkę grając agresywnie i konsekwentnie. Kreował szybkie i niebezpieczne akcje, jednak to Pomorski ZPN strzela pierwszego gola po bardzo dobrej zespołowej akcji. Goście wyrównują po rzucie wolnym sprzed pola karnego. Kolejna bramka padła po celnie wykonanym rzucie karnym przez Oliwię Martykę i do przerwy było 2-1. Mimo dobrego przygotowania zespołu z Warmii i Mazur nasze dziewczyny nie odpuszczały i próbowały przejąć inicjatywę stwarzając kilka bardzo groźnych sytuacji podbramkowych. Jednak tego dnia poczuliśmy się zbyt pewni siebie, szczęście było po stronie przeciwnika i to nie pomogło by ten mecz wygrać. Pomorski ZPN popełnił błąd w formacji obrony i rywalki znowu wyrównują. Bramka wyrównująca jeszcze bardziej motywuje dziewczyny przyjezdne i na kilka minut przed zakończeniem meczu strzelają zwycięskiego gola. Dla Pomorskiego ZPN był to najsłabiej rozegrany mecz w tym sezonie. Brak pełnego zaangażowania i zbyt mała chęć wygrania meczu w stosunku do rywalek niestety spowodowały oddanie trzech punktów przeciwnikowi. Przed nami przerwa i kolejne trzy spotkania. Mamy nadzieje dające nam pełną pulę punktów i awans z pierwszego miejsca do Mistrzostw Polski.

Pomorski ZPN: Amelia Bławat (Olimpico Malbork),Julia Jędrzejewska (Olimpico Malbork), Zuzanna Karwacka (MKS Debrzno), Oliwia Martyka (Sztorm Gdynia), Ania Markowska (Sztorm Gdynia), Zuzanna Grzywińska (MKS Gryf Tczew),Julia Ignatowicz (U-2 Bytów), Oliwia Łapińska (MKS Czarni Pruszcz Gd.), Anastazja Krampa (LZS Bojano),Celina Cupa (UKS Lider Rychnowy),Amelia Garcon (AP LG Gdańsk),Martyna Orłowska (MKS Chojniczanka Chojnice),Wiktoria Daleka (LZS Bojano),Gabriela Komossa (AP LG Gdańsk), Samuela Landowska (GOSRiT Luzino), Stolc Katarzyna (Wda Lipusz) .

Sztab Szkoleniowy: I trener – Karol Złonkiewicz, II trener – Hanna Dryja, trener bramkarek – Maciej Gemborys

III kolejka:
Pomorski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 2:3
Kujawsko-Pomorski ZPN – Podlaski ZPN 0:2

1. Warmińsko-Mazurski ZPN 7 pkt 11-3
2. Pomorski ZPN 6 pkt 13-3
3. Podlaski ZPN 4 pkt 3-4
4. Kujawsko-Pomorski ZPN 0 pkt 0-17


Kadra U-16
Pomorski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 5:1 (3:1)
bramki: 3 Sobal, Bida, Kozicka

W trzeciej kolejce podejmowaliśmy w Gdyni kadrę Warmińsko-Mazurskiego ZPN. Prowadzenie dla naszej drużyny dała Sobal. Chwilę później po uderzeniu z daleka wyrównały rywalki. Nasze zawodniczki dalej atakowały i po akcji indywidualnej prowadzenie przywróciła Bida. Kolejne ataki dały nam bramkę zdobytą przez Sobal. Po przerwie pojawiło się kilka nowych dziewczyn, które kontrolowały przebieg spotkania, podwyższając prowadzenie za sprawą Sobal oraz debiutującej Kozickiej. Dzięki temu zwycięstwu pierwszy raz w historii rozgrywek, po rundzie jesiennej liderujemy z kompletem punktów. Kolejne spotkanie mistrzowskie na wiosnę 2019 roku.

Pomorski ZPN: Niemaszyk (55′ Żukowska), Pińska, Lewandowska, Marszałek (45′ Sitarz), Dziadzio, Latoszek (50′ Kowalska), Ziewiec (50′ Talenta), Formela, Bida (65′ Petsch), Mrozewska ( 55′ Podsiadło), Sobal (65′ Kozicka).

Niemaszyk (Pogoń Tczew), Żukowska (Akademia Piłkarska LG), Pińska (Akademia Piłkarska LG) , Lewandowska (Cartusia Kartuzy), Sitarz (Sztorm Gdańsk), Petsch (Akademia Piłkarska LG), Dziadzio (Pogoń Tczew), Latoszek (Sztorm Gdańsk), Kozicka (Sztorm Gdańsk), Ziewiec (Pogoń Tczew), Formela (Radunia Stężyca), Bida (Radunia Stężyca), Kowalska (Sztorm Gdańsk), Mrozewska (Akademia Piłkarska LG), Sobal (Gryf Tczew), Marszałek (Sztorm Gdańsk), Podsiadło (Pogoń Tczew), Talenta (Pogoń Tczew).

Sztab szkoleniowy: trenerzy – Robert Chałaszczyk, Mateusz Sroka, trener bramkarzy – Maciej Gemborys

III kolejka:
Pomorski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 5:1
Kujawsko-Pomorski ZPN – Podlaski ZPN 2:1

1. Pomorski ZPN 9 pkt 12-3
2. Kujawsko-Pomorski ZPN 6 pkt 6-4
3. Podlaski ZPN 3 pkt 8-7
4. Warmińsko-Mazurski ZPN 0 pkt 2-14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.