U-17 kobiet: Polska pokonała Szwecję. Kolejne powołanie dla Magdy Sobal do Kadry Polski.

Doskonały występ podopiecznej trenera Ireneusza Cymanowskiego Magdy Sobal w Kadrze Polski U-17.

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 pokonała w meczu towarzyskim reprezentację Szwecji 4:2. Bramki dla biało-czerwonych zdobywały Aleksandra Dudziak, Wiktoria Kiszkis, Milena Kazanowska oraz Magdalena Sobal.

– Gratuluję zwycięstwa całej drużynie. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymały zawodniczki, które w pierwszym meczu ze Szwedkami nie zagrały, lub wystąpiły w mniejszym wymiarze czasowym. Ten dwumecz pozwolił nam zgromadzić wiele informacji o zawodniczkach oraz możliwościach zespołu przed kwalifikacjami do mistrzostw Europy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych piłkarek na treningach oraz podczas meczów. Podkreślam przy tym, że selekcja wciąż trwa i drzwi do reprezentacji dla innych kandydatek nadal są otwarte – podsumował trener kadry Marcin Kasprowicz.

Polska – Szwecja 4:2 (1:2)
Bramki: Dudziak 22, Kiszkis 66, Kazanowska 76, Sobal 83 – Renmark 27, Sondergaard 44.
Polska:
Oliwia Macała – Karolina Czyż (65. Sonia Nierychło), Aleksandra Dudziak, Wiktoria Malinowska, Milena Kazanowska, Zuzanna Maronde (75. Anna Kodym), Martyna Buś (85. Patrycja Sarapata), Dominika Cichowska (46. Natalia Wróbel), Barbara Maksymiuk (46. Weronika Kaczor), Maja Szydełko (46. Wiktoria Kiszkis), Nadia Krezyman (46. Magdalena Sobal).


Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 17 kobiet Marcin Kasprowicz powołał dwadzieścia dwie zawodniczki na konsultację szkoleniową, która odbędzie się w dniach 9-11 września w Pruszkowie. Będzie to ostatnie zgrupowanie przed turniejem eliminacyjnym młodzieżowych mistrzostw Europy, który odbędzie się na początku października na Węgrzech.

Powołane:
1. Natalia Wróbel (AZS UJ Kraków)
2. Zuzanna Maronde (AZS UW Warszawa)
3. Karolina Czyż (BTS Rekord Bielsko – Biała)
4. Milena Kazanowska (GKS Górnik Łęczna)
5. Aleksandra Dudziak (KKPK Medyk Konin)
6. Maja Szydełko (KKPK Medyk Konin)
7. Daria Długokęcka (KKS Czarni Sosnowiec)
8. Oliwia Ogierman (KKS Czarni Sosnowiec)
9. Martyna Buś (KS AZS Wrocław)
10. Katja Skupień (KS SWD Wodzisław Śląski)
11. Magdalena Sobal (MKS Gryf Tczew)
12. Wiktoria Malinowska (MUKS Praga Warszawa)
13. Julia Krzyżok (TS ROW Rybnik)
14. Wiktoria Skrzypińska (TME GROT SMS Łódź)
15. Weronika Kaczor (TME GROT SMS Łódź)
16. Małgorzata Lichwa (TME GROT SMS Łódź)
17. Oliwia Macała (THE GROT SMS Łódź)
18. Nadia Krezyman (TME GROT SMS Łódź)
19. Aleksandra Cygan (UKS Staszkówka Jelna)
20. Klaudia Zielińska (UKS Ząbkovia Ząbki)
21. Anna Kodym (UKS Ząbkovia Ząbki)
22. Wiktoria Kiszkis (West Ham United)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.