Kadrowiczki U-15 z kompletem punktów

Zdobyciem kompletu punktów zakończył się pierwszy z czterech turniejów rozgrywek reprezentajcji WZPN trampkarek U-15 w piłce nożnej im. Ireny Półtorak. Turniej odbył się w Sokółce.


Wyniki
Warmińsko-Mazurski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 0:1
Podlaski ZPN – Pomorski ZPN 1:3
Bramki: 3 Zuzanna Grzywińska MKS Gryf Tczew
Pomorski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 6:2
Bramki: 3 Zuzanna Grzywińska MKS Gryf Tczew , Nina Abe, Oliwia Pipiórka, Zofia Okoń
Podlaski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 1:1
Warmińsko-Mazurski ZPN – Pomorski ZPN 1:4
Bramki: 2 Zuzanna Grzywińska MKS Gryf Tczew , 2 Oliwia Łapińska
Kujawsko-Pomorski ZPN – Podlaski ZPN 2:1 

Tabela po 1 z 4 turniejów
1. Pomorski ZPN 9, 13-4
2. Kujawsko-Pomorski ZPN 6, 5-7
3. Podlaski ZPN 1, 3-6
4. Warmińsko-Mazurski ZPN 1, 2:6 

Pomorski ZPN: Abe Nina, Adamska Kinga, Daleka Wiktoria, Gadawska Oliwia, Grzywińska Zuzanna, Ignatowicz Julia, Kosyn Maja, Landowska Samuela, Łapińska Oliwia, Okoń Zofia, Pęcak Aniela, Pipiórka Oliwia, Piotrkowska Alicja, Rynkowska Nikola, Siara Kinga, Sienkiewicz Amelia, Tanajno Wiktoria, Wyszomierska Julia

Karol Złonkiewicz: W Sokółce wykonaliśmy pierwszy krok w kierunku awansu na Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. Za nami pierwszy turniej, w którym wygraliśmy komplet spotkań. Cieszy postawa zawodniczek, ale twardo stąpamy po ziemi. Na pewno są elementy do poprawy. Musimy zwrócić uwagę na jeszcze większe skupienie w obronie, bo przy stratach bramek można było się nieco lepiej zachować. Wyrazy pochwały należą się wszystkim dziewczynom, ale chciałbym wyróżnić Alicję Piotrkowską, która jako debiutantka dobrze wkomponowała się do drużyny. Cieszy również forma Niny Abe, która swoją postawę podsumowała strzeloną bramką. Dobrze również wypadła Witkoria Daleka, u której już praktycznie nie widać śladu po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Osiem bramek Zuzanny Grzywińskiej mówi samo za siebie. Nasza najlepsza strzelczyni może liczyć na wsparcie ze strony dobrze współpracujących ze sobą dwóch zawodniczek operujących w środku boiska. Mam na myśli Oliwię Gadawską i Zofię Okoń.

Drugi turniej odbędzie się w dniach 9-11 października w Grudziądzu. Po rozegraniu czterech turniejów i zsumowaniu punktów i bramek ze wszystkich meczów dwie najlepsze drużyny wezmą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.