Udany debiut zawodników kadry selekcyjnej Pomorskiego ZPN z rocznika 2009

Dnia 25.03.2021 r. w Malborku swój pierwszy oficjalny mecz rozegrała Kadra Pomorskiego ZPN z rocznika 2009. Przeciwnikami zawodników z województwa pomorskiego byli rówieśnicy z Warmii i Mazur.

Całe spotkanie podzielone było na cztery kwarty. Dwie pierwsze trwały 30 minut natomiast dwie kolejne 25 minut czyli łącznie chłopcy spędzili na boisku 110 minut.

Podopieczni trenerów Arkadiusza Janora i Rafała Kaczmarczyka podczas całego spotkania stwarzali sporo sytuacji bramkowych. Cieszy również fakt, iż zawodnicy odważnie wchodzili w pojedynki indywidualne.

Dzisiejsze spotkanie było swojego rodzaju podsumowaniem kilku miesięcznej pracy związanej z obserwacją zawodników w naszym województwie. Co prawda bardzo często podczas konsultacji rozgrywaliśmy mecze towarzyskie, jednak to właśnie dzisiaj po raz pierwszy chłopcy mogli się spotkać z reprezentacją innego województwa. Widać było po niektórych lekki stres, ale już w trakcie spotkania na boisku radzili sobie bardzo dobrze. Słowa podziękowania składamy trenerom klubowym, którzy na co dzień pracują nad podnoszeniem indywidualnych umiejętności tych młodych adeptów piłki nożnej – podsumował zawody Arkadiusz Janor

Pomorski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 5:2
Strzelcy: 2 Cezary Górniak, Dorian Sinkiewicz, Aleksander Miller, Jan Strzecki

Skład: Adrian Czerniewicz (Gryf Tczew)Wiktor Stewa (Salos Rumia), Karol Kuderczak (Arka Gdynia), Dawid Balbier (Arka Gdynia), Aleksander Miller (Arka Gdynia), Grzegorz Chrapkowski (JFA Przechlewo), Jan Strzecki (Błękitni Wejherowo), Dorian Sinkiewicz (Escola Futbolu), Piotr Krefft (Pogoń Lębork), Oskar Żakowiecki (Lechia Gdańsk), Aleks Gawrysiak (Lechia Gdańsk), Julian Buczkowski (Lechia Gdańsk), Michał Jagiełka (AP Jedynka Reda), Cezary Górniak (AP Jedynka Reda), Nikodem Struck (Dragon Pomorze), Maksymilian Mikołajewski (Jaguar Gdańsk), Wiktor Gurzyński (AP Kowale)