LOTOS Griffin Cup: MKS Gryf Tczew wygrał II turniej eliminacyjny w roczniku 2009

II turniej eliminacyjny LOTOS Griffin Cup w roczniku 2009 dla MKS Gryf Tczew. Tczewianie w finale wygrali 4:0 z AP Kaszubia Kościerzyna 4:0. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy AP JFA Przechlewo pokonali 4:0 Wierzycę Pelplin. Do turnieju finałowego w roczniku 2009, który odbędzie się w Trąbkach awansowali ponadto AP GKS Kowale i Dragon Pomorze.

Dwa decydujące spotkania być może były nieco jednostronne, ale emocji nie brakowało w poprzednich fazach turnieju. Warto zacząć od faktu, że AP Kaszubia rzutem na taśmę awansowała do ćwierćfinału zajmując trzecie miejsce w grupie. Trzeci KP Starogard miał 3 punkty i bramki 1:4 natomiast AP Kaszubia 3 punkty i bilans bramkowy 1:3. W ćwierćfinale AP Kaszubia w regulaminowym czasie gry zremisowała z bardzo dobrze dotąd dysponowanym Dragonem Pomorze. Rzuty karne na korzyść zawodników z Kościerzyny, którzy wygrali 4:3.

Dragon musiał pogodzić się z grą o miejsca 5-8. Warto dodać, że Dragon pierwsze bramki w turnieju (nie licząc serii rzutów karnych) stracił dopiero w meczu o miejsce piąte.

AP Kaszubia długo się rozpędzała, a swój najlepszy mecz rozegrała w półfinale. Ograli w nim 5:3 AP JFA Przechlewo, co patrząc na poprzednie spotkania, można było uznać za niespodziankę.

Zwycięzcy, a więc MKS Gryf Tczew wygrał swoją grupę bez straty gola. Największe problemy MKS Gryf miał w ćwierćfinale. Przegrywał 0:1 z AP Grembocki, ale zdołał wyrównać i o awansie do półfinału decydowały rzuty karne. 2:1 na korzyść ekipy z Tczewa. Półfinał i finał tczewianie wygrali wynikami 4:0.

GKS Żukowo – KP Starogard Gdański 0:1

Wierzyca Pelplin – AP JFA Przechlewo 0:4

Finał
MKS Gryf Tczew – AP Kaszubia Kościerzyna 4:0

Nagrody wręczali Maciej Wierzbowski – wiceprezes Pomorskiego ZPN, Ireneusz Stencel – członek Zarządu Pomorskiego ZPN i trenerzy Kadry Pomorskiego ZPN rocznik 2009 Rafał Kaczmarczyk i Arkadiusz Janor.

Z turnieju w Żukowie przepustki do turnieju finałowego w Trąbkach Wielkich (9 stycznia) wywalczyli MKS Gryf Tczew, AP Kaszubia Kościerzyna, AP JFA Przechlewo, Wierzyca Pelplin, AP GKS Kowale i Dragon Pomorze.

Dziękujemy Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie, Burmistrzowi Gminy Żukowo Wojciechowi Kankowskiemu oraz klubowi GKS Żukowo za pomoc w organizacji turnieju.

Król strzelców: Piotr Bystron (AP JFA Przechlewo)

Najlepszy zawodnik: Mateusz Małolepszy (MKS Gryf Tczew)

Najlepszy bramkarz: Adrian Czerniewicz (MKS Gryf Tczew)