Wychowanek MKS Gryf Tczew Oskar Lipiński podpisał profesjonalny kontrakt z Jagiellonią Białystok

Oskar Lipiński podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Jagiellonią Białystok. Osiemnastolatek to wyróżniający się środkowy pomocnik juniorów starszych, dostający szanse występów również w zespole rezerw. 

Oskar Lipiński w bieżącym sezonie rozegrał 15 spotkań w Centralnej Lidze Juniorów U-19, w których zdobył cztery bramki. W trwającej kampanii zadebiutował także w seniorskim futbolu. Wystąpił w pięciu meczach jagiellońskich rezerw rywalizujących na boiskach grupy pierwszej trzeciej ligi. W drugim zespole Jagi zagrał także w meczach Okręgowego Pucharu Polski, gdzie wspólnie z kolegami wywalczył przepustkę do półfinału tych rozgrywek. 

Po podpisaniu umowy porozmawialiśmy z dyrektorem sportowym Jagiellonii, Łukaszem Masłowskim. – Cieszymy się z podpisania kontraktu z Oskarem. Jest już po debiucie w trzecioligowych rezerwach, co pokazuje, jaki ma potencjał. To młody i perspektywiczny zawodnik, który mamy nadzieję, że w przyszłości będzie stanowił o sile pierwszej drużyny. Jest świetnie rokującym, dynamicznym środkowym pomocnikiem, dobrze sprawdzającym się w każdym sektorze boiska – komplementował pomocnika. 

Radości z podpisania kontraktu nie krył sam Oskar. – Czuję się bardzo dobrze. To ważny krok w mojej przygodzie i potwierdzenie moich umiejętności. Czuję ogromną satysfakcję, że moje wysiłki zostały docenione. Jestem również wdzięczny za okazane mi zaufanie – powiedział Lipiński.

Oskar – gratulujemy i życzymy szybkiego debiutu w I zespole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.