Dobre wyniki Kadr Pomorza dziewcząt z naszymi zawodniczkami w składzie.

Zwycięstwo i remis Kadr Pomorza dziewcząt

W środę na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu odbyły się dwa pojedynki z Kadrą Zachodniopomorskiego ZPN. Kadra Pomorza U-13 zremisowała 1:1, zaś jej starsze koleżanki pokonały swoje rywalki 3:1.

U-13: Pomorski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 1:1 (1:1)
Bramka: Jedrzejewska Julia
Kadra: Amelia Bławat (Olimpico Malbork), Julia Jędrzejewska (Olimpico Malbork), Zuzanna Karwacka (MKS Debrzno), Oliwia Martyka (Sztorm Gdynia), Zuzanna Grzywińska (MKS Gryf Tczew), Julia Ignatowicz (U-2 Bytów), Oliwia Łapińska (MKS Czarni Pruszcz Gd.), Wiktoria Daleka (LZS Bojano), Anastazja Krampa (LZS Bojano), Gabriella Komossa (AP LG Gdańsk), Stanisławska Wiktoria (UKS Lider Rychnowy), Cupa Celina (UKS Lider Rychnowy), Garcon Amelia (AP LG Gdańsk), Cyman Julia (Pantery Sierakowice), Okoń Zofia (GOSRiT Luzino), Begier Aurelia (Pogoń Tczew), Karwacja Zuzanna (Chojniczanka Chojnice), Orłowska Martyna (Chojniczanka Chojnice)
Trener: Karol Złonkiewicz

Od pierwszej minuty mecz zapowiadał się interesująco. Było dużo walki i sytuacji podbramkowych po obu stronach. W pierwszej połowie dominowały dziewczyny z Pomorskiego ZPN stwarzając sobie kilka niezłych sytuacji. Jedną z nich wykorzystała Julia Jędrzejewska. Niestety rywalkom udało się wyrównać zdobywając gola z rzutu karnego. Druga odsłona meczu nie należała do najlepszych w wykonaniu podopiecznych Karola Złonkiewicza. Mnożyły się błędy w ustawieniu i w obronie, z czego z minuty na minuty zaczęły korzystać rywalki przybliżając się do objęcia prowadzenia. Sytuacja stawała się coraz bardziej napięta i niebezpieczna, jednak udało się utrzymać wynik i zdobyć w tym spotkaniu jeden punkt, który przybliża Kadrę Pomorskiego ZPN do awansu na mistrzostwa Polski.


U-16: Pomorski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 3:1 (2:0)
Bramki: 15′ Sobal Magdalena, 30′ Lewandowska Weronika, 45′ Formella Julia
Skład: Węsierska – Marszałek (45′ Rembalska), Pińska, Lewandowska (65′ Petsch), Komosińska (55′ Piechowska), Tryka, Radochońska (55′ Ustarbowska), Latoszek, (50′ Aronowska), Formella (60′ Mrozewska), Slisewska, Sobal
Kadra: Węsierska Anna (Pogoń Tczew), Grzączkowska Emilia (Sztorm AWFiS Gdańsk), Pińska Magdalena (Akademia Piłkarska LG), Lewandowska Weronika (Cartusia Kartuzy), Sandra Marszałek (Sztorm AWFiS Gdańsk ), Rembalska Agnieszka (Pogoń Tczew), Ustarbowska Julia (Sztorm AWFiS Gdańsk), Tryka Martyna (Pogoń Tczew), Radochońska Zuzanna (Sztorm AWFiS Gdańsk), Mrozewska Amelia (Akademia Piłkarska LG), Aronowska Oliwia (Pogoń Tczew), Slisewska Kinga (Sztorm AWFiS Gdańsk), Latoszek Natalia (Sztorm AWFiS Gdańsk), Sobal Magdalena (MKS Gryf Tczew), Piechowska Martyna (UKS Lider Rychnowy), Petsch Róża (Akdemia Piłkarska LG), Formella Julia (Radunia Stężyca), Komosińska Julia (Sztorm AWFiS Gdańsk)
Sztab szkoleniowy: I trener – Robert Chałaszczyk, II trener – Mateusz Sroka, trener bramkarek – Maciej Gemborys, trener koordynator: Andrzej Szwarc

Dla obu kadr było to ważne spotkanie, ze względu na tą samą liczbę punktów i sąsiedztwo w tabeli. Po wyrównanych dziesięciu minutach, do zdecydowanych ataków ruszyły nasze zawodniczki, stwarzając sobie dwie wyśmienite okazje do zdobycia bramki, jednak skutecznie interweniowała bramkarka. Po jednej z jej interwencji piłka wyszła na rzut rożny, który sprytnie rozegrały Tryka ze Slisewską, a zagraną wzdłuż linii piłkę, wbiła do pustej bramki Sobal. Chwilę później,Tryka i Slisewska rozegrały podobnie kolejny rzut rożny, tym razem wycofując piłkę do Lewandowskiej, która precyzyjnym uderzeniem podwyższyła na 2:0. Do przerwy dwubramkowe prowadzenie, jednak końcówka pierwszej połowy nie była najlepsza w wykonaniu pomorzanek. Mobilizacja w szatni i początek drugiej części spotkania przynosi szybko trzecią bramkę. Formella przepięknym uderzeniem po długim rogu umieszcza piłkę w samym okienku bramki – gol „stadiony świata”. Przeciwniczki zdołały jeszcze nawiązać walkę zdobywając honorową bramkę, jednak na więcej nie pozwoliły im gospodynie. Mimo kilku okazji z obu stron, wynik się nie zmienił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.