Oliwier Sławiński – wychowanek MKS Gryf Tczew zawodnikiem Zagłębia Lubin

 

Oliwier Sławiński przeszedł z MKS Gryf Tczew do Zagłębia Lubin. Wychowanek tczewskiego klubu zasilił młodzieżową drużynę klubu występującego w Ekstraklasie, wielokrotnego mistrza Polski w wielu kategoriach wiekowych.

Wychowanek Gryfa Tczew od dłuższego czasu był obserwowany i zapraszany na testy przez czołowe kluby Polski. Ostatecznie Oliwier wraz z rodzicami podjął decyzję o kontynuacji kariery w Zagłębiu Lubin.

Z radością przekazujemy młodego zawodnika, wychowanka naszego klubu, aby wzmocnił drużynę Zagłębia Lubin. Dziękujemy Oliwierowi za wszystkie bramki strzelona dla naszego klubu i jednocześnie życzymy mu dalszych sukcesów sportowych. Mam nadzieję, że już niedługo zobaczymy go w meczach Ekstraklasy – mówi Janusz Fabich, prezes klubu MKS Gryf Tczew.

Oliwier sportową karierę rozpoczął w wieku 6 lat w klubie Gryf 2009 Tczew. Już od najmłodszych lat wyróżniał się ponadprzeciętnymi umiejętnościami piłkarskimi. Wielokrotnie zdobywał tytuły najlepszego zawodnika w turniejach rozgrywanych na terenie całego kraju.

Od początku powołania Kadry Pomorza rocznika 2005  Oliwier był jej kluczowym zawodnikiem. Brał udział w wielu meczach i turniejach mistrzowskich. Umiejętności tczewskiego zawodnika docenili także trenerzy Polskiego Związku Piłki Nożnej powołując go na obozy letniej i zimowej Akademii Młodych Orłów.

Wszystkie sukcesy Oliwiera są efektem jego ciężkiej pracy – zarówno na treningach piłkarskich, jak i podczas zajęć wychowania fizycznego  w SP 10. Mam nadzieję, że jego kariera będzie inspiracją dla innych piłkarzy. Oliwier jest najlepszym przykładem na to, że dzięki talentowi popartemu ciężką pracą można z tczewskiego klubu trafić na piłkarski szczyt – komentuje obecny trener Ireneusz Cymanowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.