Podsumowanie rocznika 2004

MKS Gryf Tczew – Sprawozdanie za rok 2018

Na początku stycznia 2018 r. zespół rocznika 2004 rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2017/2018 trenując 3 razy w tygodniu na boisku sztucznym i w hali sportowej. 14 stycznia zespół zajął 2 miejsce w halowym turnieju Wierzyca Cup w Pelplinie, a 10 lutego 3 miejsce w turnieju halowym Sobieski Cup w Gniewie. W dniach od 27 stycznia do 1 lutego 12 zawodników rocznika 2004 wzięło udział w zimowym obozie w Człuchowie. Zespół w okresie przygotowawczym rozegrał także kilka meczów sparingowych m.in. z Gryfem Tczew rocznik 2003, z Wierzycą Pelplin, z GTS-em Pruszcz Gdański. W rundzie rewanżowej sezonu ligowego zespół grający w Pomorskiej Lidze Juniorów C2 spisał się dobrze. Drużyna zagrała na miarę swoich możliwości. Bilans w meczach wiosennych to 6 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek. O dużym potencjale drużyny świadczyło m.in. rozegranie zaciętego i wyrównanego meczu z Arką Gdynia (późniejszym mistrzem ligi), ostatecznie zakończonego porażką 2-4. Dobre występy na wiosnę przełożyły się na dobrą lokatę w tabeli. Ostatecznie w sezonie 2017/2018 zespół zajął 7 miejsce w lidze wojewódzkiej. Do wyróżniających się zawodników należał strzelec ponad 30 bramek Morgan Grądziel oraz Kacper Sztuka. Zawodnicy z rocznika 2004 w kwietniu 2018 r. zostali powołani także na konsultacje kadry wojewódzkiej. (M. Grądziel, J. Barłożewski)

Sezon 2018/2019 rozpoczął się od obozu letniego w Sępólnie Krajeńskim. Wzięło w nim udział 12 zawodników. Latem z zespołu odszedł M. Grądziel (na zasadzie rocznego wypożyczenia do Jaguara Gdańsk). Runda jesienna obecnego sezonu w wykonaniu naszego zespołu okazała się nieudana. Zespół tylko w kilku meczach zagrał na miarę swoich możliwości, w pozostałych meczach rozegrał słabe zawody. W 12 meczach drużyna zdobyła zaledwie 7 punktów. Bilans to 2 zwycięstwa, 1 remis  i 9 porażek. W niektórych przegranych meczach zespół zaprezentował dobrą grę, m.in. z Arką Gdynia i Beniaminkiem Starogard (porażki 2:3). Do wyróżniających się zawodników należą Kacper Sztuka, Marcel Gogola i Filip Kolasiński. Rok 2018 zespół rocznika 2004 zakończył turniejem LOTOS Griffin Cup w Chojnicach, zajmując 4 miejsce.

 

Trener Wojciech Kaźmierski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.