MKS Gryf Tczew (rocznik 2011) – zwycięzcą Finału Wojewódzkiego turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to przygoda dla dzieci, trenerów oraz rodziców. Największy turniej piłkarski dla dzieci w całej Europie! Organizacja oraz rozmach wydarzenia jest niesamowity, robi naprawdę wrażenie.
Jest to Turniej, na którym zaczynali swoje wspaniałe kariery obecni reprezentanci Polski Arkadiusz Milik, Bartosz Bereszyński czy Piotr Zieliński!

Dla wielu chłopców olbrzymim przeżyciem był sam przyjazd do takiego miasta jak Gdańsk i wizyta na stadionie przy ulicy Traugutta, gdzie kiedyś rozgrywała swoje mecze Lechia. Pierwszy tak duży turniej w życiu, osiem boisk, trybuny wypełnione kibicami, doping rodziców, a z drugiej strony potężna dawka emocji, pasji, zaangażowania i radości z gry. Do całej tej otoczki należy dodać piękną murawę, oprawę zawodów, dziennikarzy prasowych i telewizyjnych, dlatego wypieki i radość na twarzy chłopców nie mogą dziwić. Dodatkowo chłopcy otrzymali o organizatorów stroje, różne gadżety, ciepły posiłek i gorącą herbatę. Nie brakowało przygód związanych z pogodą. Niska temperatura zmusiła organizatorów, żeby całe zawody rozgrywać w jak najszybszym tempie.

MKS Gryf Tczew w wyniku losowania trafił do 4 zespołowej grupy (bezpośredni awans do ćwierćfinału uzyskiwały zespoły z pierwszych miejsc w grupach oraz trzy zespoły
z najlepszym bilansem z drugich miejsc.

Wyniki grupowe:

MKS Gryf Tczew 8 – 1 Brda Rytel  (bramki Mateusz M. 2, Michał 3, Antek 2, Maks 1)

MKS Gryf Tczew 2 – 1 Cartusia Kartuzy (bramki Mateusz M. 1, Maks 1)

MKS Gryf Tczew 13 – 0 Komety Lębork (Jakub 2, Michał 7, Antek 1, Maks 1,Mateusz M. 2)

Trzy zwycięstwa i awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie.

Ćwierćfinał :

MKS Gryf Tczew 3- 0 Pomerania Gdańsk (bramki  Michał 3)

W półfinale trafiamy na zespół DSPN Kwidzyn. Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej chłopcy wyraźnie dominują na boisku i zwyciężają awansując do wielkiego Finału.

MKS Gryf Tczew 5 – 1 DSPN Kwidzyn (bramki Mateusz M. 1, Michał 3, Maks 1)

W Finale Turnieju spotykamy się z zespołem UKS „Jedynka” Reda.

Weszło.com opisało finał następująco : Tak czy owak – zatriumfował Gryf Tczew i to zatriumfował w pełni zasłużenie. W grze tego zespołu zdecydowanie najwięcej było kombinacyjnego zmysłu. Finał był niezwykle wyrównany, ale – mimo wszystko – z rysującą się wyraźnie przewagą ekipy z Tczewa.

Z kolei na stronie Pomorskiego ZPN możemy przeczytać: Piękną postawę na boisku oglądaliśmy także ostatniego dnia rozgrywek, kiedy po murawie biegali najmłodsi. Finał rozgrywek pomiędzy UKS-em Jedynka Reda i Gryfem Tczew w opinii wielu obserwatorów zasłużył na miano najlepszego meczu Turnieju. Końcowy wynik to 3:2 dla Gryfa.

Finał Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Województwa Pomorskiego:

MKS Gryf Tczew 3 -2 UKS „Jedynka” Reda (bramki Maks 1, Michał 2)

MKS Gryf Tczew (skład zespołu):

Cezary Krampa                   bramkarz

Maksymilian Bosiacki          5 bramek

Jakub Twardowski              2 bramki

Antoni Kargul                      3 bramki

Michał Resmerowski            18 bramek

Mateusz Michna                   6 bramek

Mateusz Bylicki

Trener zespołu: Jakub Resmerowski

Królem strzelców Turnieju został zawodnik zespołu MKS Gryfa Tczew:

Michał Resmerowski 18 bramek w turnieju

Taki turniej to dla nas świetna przygoda – mówi trener zespołu Jakub Resmerowski. – Chłopcy są tu po to, żeby czerpać radość z gry, doskonalić swoje umiejętności, choć to oczywiście też jakiś etap sprawdzenia się na tle najmocniejszych zespołów z województwa.
Na pewno gdzieś wspomnienie z tego turnieju zostanie chłopcom w pamięci, medal za pierwsze miejsce to wspaniała pamiątka. To dobry początek przygody z piłką.
Dla mnie jako trenera to fajne doświadczenie, możliwość spotkania kilku znajomych trenerów, nauka różnych kwestii organizacyjnych w przypadku dalekiego wyjazdu. Ale poza tym? Na pewno mecz to co innego niż trening. Inne sytuacje boiskowe, inne reakcje w obronie i w ataku. Gdzieś to wszystko można sobie poukładać, jednak mówimy wciąż o dzieciach.
Chłopcy muszą się rozwijać w warunkach turniejowych. Uczą się w ten sposób kreatywności, podejmowania decyzji, obcowania z przeciwnikiem na boisku – mówi trener.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.