Kadrowiczki Pomorskiego ZPN U-15 najlepsze w turnieju w Malborku

Trzy mecze, trzy zwycięstwa, komplet punktów, pierwsze miejsce w tabeli, awans z pierwszego miejsca. Tak można najkrócej podsumować rozgrywki Reprezentacji WZPN trampkarek U-15 im. Ireny Półtorak, które w dniach 19-20 maja odbywały się w Malborku.


W dwudniowej rywalizacji rozegrano sześć spotkań. Nasze zawodniczki prowadzone przez trenera Karola Złonkiewicza wygrały wszystkie mecze z bilansem bramkowym 9:1. Po trzech z czterech turniejów już wiadomo, że kadra Pomorskiego ZPN U-15 dziewcząt z pierwszego miejsca awansowała do turnieju finałowego jakim jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

1. kolejka
Warmińsko-Mazurski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 0:3
Podlaski ZPN – Pomorski ZPN 0:5
Bramki: 2 Aniela Pęcak, Wiktoria Tanajno, Maja Kosyn, Oliwia Łapińska

2. kolejka
Warmińsko-Mazurski ZPN – Podlaski ZPN 4:0
Kujawsko-Pomorski ZPN – Pomorski ZPN 1:2
Bramki: Maja Kosyn, Nina Abe

3. kolejka
Podlaski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 0:2
Pomorski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 2:0
Bramki: Nina Abe, Zofia Okoń

Kadra Pomorskiego ZPN: Abe Nina – Błękitni Wejherowo, Rykowska Nikola – Błękitni Wejherowo, Kosyn Maja – Błękitni Wejherowo, Cielecka Oliwia – Błękitni Wejherowo, Piotrkowska Alicja – AP Lotos Gdańsk, Daleka Wiktoria – AP Lotos Gdańsk, Gadawska Oliwia – AP Lotos Gdańsk, Adamska Kinga – AP Lotos Gdańsk, Łapińska Oliwia – AP Lotos Gdańsk, Tanajno Wiktoria – AP Lotos Gdańsk, Wyszomierska Julia – AP Lotos Gdańsk, Pipórka Oliwia – AP Lotos Gdańsk, Okoń Zofia – AP Lotos Gdańsk, Landowska Samuela – AP Lotos Gdańsk, Grzywińska Zuzanna – AP Lotos Gdańsk/MKS Gryf Tczew Ignatowicz Julia – AP Lotos Gdańsk, Gal Yuli – AP Lotos Gdańsk, Pilarska Nadia – AP Lotos Gdańsk, Amelia Sienkiewicz – AP Lotos Gdańsk, Pęcak Aniela – AP KP Gdynia, Zamojska Natalia – KS Jantaria Pobłocie

Warto zaznaczyć, że w kadrze debiutowały Oliwia Cielecka, Natalia Zamojska oraz Yuli Gal.

Tabela turnieju w Malborku
1. Pomorski ZPN 9 pkt, 9:1
2. Kujawsko-Pomorski ZPN 6 pkt, 6:2
3. Warmińsko-Mazurski ZPN 3 pkt, 4:5
4. Podlaski ZPN 0 pkt, 0:11

Tabela po trzech z czterech turniejów
1. Pomorski ZPN 25 pkt, 28-7
2. Kujawsko-Pomorski ZPN 15 pkt, 13-14
3. Warmińsko-Mazurski ZPN 10 pkt, 10-16
4. Podlaski ZPN 2 pkt, 7-21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.