Wiktor Pionk na meczu kadry rocznik 2008.

Zwycięstwo i porażka z Podlaskim ZPN

Dnia 9 czerwca 2021 kadry Pomorskiego ZPN z roczników 2007 i 2008 rywalizowały na wyjeździe z kadrami Podlaskiego ZPN. Nasi zawodnicy zanotowali porażkę i zwycięstwo.


Rozgrywki o Puchar im. Kazimierza Deyny, kategoria wiekowa U-14 (C2 – rocznik 2007)

Podlaski ZPN – Pomorski ZPN 3:1 (0:0)
Bramka:Aleksander Reclaw (asysta Miłosz Kaczmarek)

Pomorski ZPN: Kamil Nowak – Borys Jesionowski, Kacper Potulski, Wiktor Winiarski, Jakub Tyborczyk – Igor Brzyski, Kacper Nowak – Alan Wiśniewski, Julian Woźniak, Natan Jóskowski – Euzebiusz Belka
rezerwowi: Oskar Lenc, Szymon Recław, Igor Dubiela, Oskar Śliwowski, Miłosz Kaczmarek, Aleksander Reclaw, Adrian Czyżewski

Paweł Wypij: Przede wszystkim chcemy pogratulować zawodnikom realizacji celu, jakim był awans na Mistrzostwa Polski. Nie udałoby się to bez wzorowej współpracy z trenerami klubowymi. Obciążenia w tym trudnym okresie popandemicznym były i nadal są bardzo duże. Dzięki ciągłej opiece fizjoterapeutów i całego sztabu szkoleniowego udało się uniknąć urazów i poważniejszych kontuzji. Pomorski ZPN stworzył nam optymalne warunki do przygotowań i regeneracji, za co chcę serdecznie podziękować. Jeżeli chodzi o samo spotkanie, potraktowaliśmy je jako wartościowe przetarcie przed turniejem finałowym. Mimo, że w pierwszej połowie prowadziliśmy grę, nie udało nam się stworzyć zbyt dużej ilości sytuacji strzeleckich. Przeciwnik był dobrze zorganizowany i nastawiony na grę w ataku szybkim. Bardzo źle rozpoczęliśmy drugą połowę gdzie w pięć minut straciliśmy dwie bramki po indywidualnych błędach. Zespół zareagował bardzo dobrze, a impuls do odrabiania strat dali zawodnicy, którzy rozpoczęli mecz na ławce rezerwowej. Jest to bardzo ważne w kontekście rywalizacji, która nas czeka. Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną i każdy jest jej wartościowym członkiem. Bramkę na 1-3 tracimy po rzucie karnym, który był konsekwencją bardzo odważnej, pełnej determinacji gry naszego zespołu. Gratulujemy przeciwnikom i zaczynamy przygotowania do Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich.

Rozgrywki o Puchar im. Kazimierza Góskiego, kategoria wiekowa U-13 (D1 – rocznik 2008)

Podlaski ZPN – Pomorski ZPN 0:3 (0:1)
Bramki: Igor Hasa (Wierzyca Pelplin), Jeremi Iwanicki (Lechia Gdańsk), Wiktor Pionk (Gryf Tczew)

Pomorski ZPN: Jakub Zieliński, Tymoteusz Tworkowski, Szymon Gościcki, Leon Dmochowski (Jaguar Gdańsk), Natan Sobiech, Oliwier Sak, Jeremi Iwanicki, Szymon Dziedzia (Lechia Gdańsk), Adam Giedrys, Igor Górecki (Arka Gdynia), Igor Hasa, Kacper Cwajda (Wierzyca Pelplin), Wiktor Pionk (Gryf Tczew), Jan Strzecki (Błękitni Wejherowo), Bartek Łudczak (Piki Gdańsk), Filip Wiśniewski (Gryf Słupsk), Nikodem Bieniasz (Gedania Gdańsk), Hubert Gemba (SAP Sopot)

Arkadiusz Janor i Piotr Baran: Mecz z zespołem Podlaskiego ZPN mimo wysokiego korzystnego wyniku był trudnym spotkaniem zarówno pod względem fizycznym (wysoka temperatura) jak i piłkarskim. Cieszy fakt, iż mimo wielu kontuzji i absencji w naszej drużynie zawodnicy, którzy tego dnia reprezentowali Pomorze pokazali się z bardzo dobrej strony. Mała liczba zdobytych punktów do tej pory przez zespół z Podlasia kompletnie nie odzwierciedla potencjału tej drużyny. Oba teamy pokazały, że chcą grać w piłkę, a podczas samego spotkania mogliśmy zobaczyć kilka ciekawych akcji zarówno z jednej jak i drugiej strony. Jako sztab szkoleniowy chcielibyśmy bardzo podziękować panu kierownikowi Waldemarowi Żurawskiemu za perfekcyjną organizację i logistykę podczas wyjazdu. Dziękujemy zawodnikom, trenerom klubowym oraz rodzicom za dotychczasową współpracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.