Zmarł Stanisław Mikołajczyk


Z ogromnym żalem informujemy, że wczoraj odszedł Stanisław Mikołajczyk.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę o godz. 13.45 w Kaplicy przy ul. 30 Stycznia .

​Wspaniały szkoleniowiec, były członek Zarządu Pomorskiego ZPN, koordynator klas sportowych, kadry Pomorza, trener bramkarzy młodzieżowych kadr PZPN oraz wielu klubów naszego województwa. Człowiek pełen energii, dobrego humoru, dusza towarzystwa. Ciężko nam w to uwierzyć – tydzień temu pomagał nam załatwić do klubu MKS Gryf Tczew trenera bramkarzy ,jako że sam już nie mógł polecał swoich młodszych kolegów. Spoczywaj w pokoju, Stasiu.

Na ręce Rodziny oraz Bliskich składamy szczere wyrazy współczucia.

Stanisław Mikołajczyk urodził się 11 sierpnia 1947 r. w Kłodawie. Był zawodnikiem Górnika Kłodawa, Floty Gdynia, Wisły Tczew. Jako trener bramkarzy współpracował m.in. z Wisłą Tczew, Unią Tczew, Arką Gdynia. Był trenerem Kadry Pomorza, koordynatorem Ośrodka Szkolenia Młodzieży w Gdańsku. Był również szkoleniowcem w sztabach młodzieżowych reprezentacji Polski. Stanisław Mikołajczyk był członkiem Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, pracował w wielu komisjach pionu szkolenia. W 2015 r. został odznaczony Złotym Medalem PZPN.

W ostatnich latach zmagał się z chorobą nowotworową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.